درخواست مشاوره رایگان

تغییر مسیر پس از ثبت نام در وردپرس

 1. صفحه اصلی
 2. >
 3. مجله آموزشی
 4. >
 5. تغییر مسیر پس از ثبت نام در وردپرس
Avatar

مهراد مظاهری

http://mazaheri.dev

من مهراد مظاهری برنامه نویس وب، طراح سایت با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و فعال در حوزه مدیریت شبکه ها و سرور های کامپیوتری می باشم

فهرست مطالب

  تغییر مسیر کاربر بعد از ورود یا ثبت نام در وردپرس | شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید کاربر سایت وردپرس شما پس از ثبت نام یا ورود به سایت به صفحه خاصی هدایت شود. حتی امکان دارد بخواهید تا هر یک از کاربران به نسبت نقش کاربری خود به یک صفحه جداگانه هدایت شوند. در این آموزش از سلسله آموزش های وبلینو به شما می آموزیم چگونه این کار را به انجام برسانید

  تغییر مسیر کاربر بعد از ورود یا ثبت نام در وردپرس

  احتمالا با خود فکر می کنید که این کار احتیاج به کدنویسی دارد و باید یک برنامه نویس باشید. اما کاملا اشتباه می کنید! برای تغییر مسیر کاربر بعد از ورود یا ثبت نام در وردپرس فقط به یک افزونه نیاز دارید. افزونه Peter’s Login Redirect به راحتی این کار  را برای شما انجام خواهد داد.

  افزونه تغییر مسیر کاربر بعد از ورود یا ثبت نام

  برای تغییر مسیر کاربر بعد از ورود یا ثبت نام در سایت ابتدا باید پلاگین Peter’s Login Redirect را از طریق سایت WordPress.org و یا مخزن وردپرس سایت خود دانلود و نصب کنید.

  پس ار نصب و فعال سازی افزونه، برای دسترسی به بخش تنظیمات آن به پیشخوان » تنظیمات » Login/logout Redirects بروید.

  بخش تنظیمات افزونه دارای چند قسمت مختلف است که از طریق هر کدام از این قسمت ها می توانید برای موقعیت‌های مختلف تغییر مسیرهای ورودی را تنظیم کنید.

  تغییر مسیر کاربران خاص

  اگر تمایل داشته باشید تا فقط یک سری از کاربران خاص را به صفحات موردنظر خود ریدایرکت کنید باید در تنظیمالت افزونه به بخش Specific Users بروید.

  برای این کار مطابق تصویر زیر در بخش Add، کاربران مورد نظر را از منو select a username انتخاب کنید و سپس در فیلدهای بعدی URLهای موردنظر را برای ورود و انتقال کاربر وراد کنید.

  در نهایت بر روی Add Username Rule که در پایین این فیلدها قرار دارد، کلیک کنید تا اطلاعات شما ذخیره شود.

  تغییر مسیر کاربر بعد از ورود یا ثبت نام در وردپرس

  تغییر مسیر نقش کاربری خاص

  از بخش Specific Roles می توانید برای هر نقش کاربری صفحه خاصی رو مشخص کنید تا کاربر بعد از ورود به آن صفحه ریدایرکت شوند. در این بخش از منوی کشویی select a role نقش کاربری مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس آدرس های مورد نظر هنگام ورود و خروج را وارد کنید.

  تغییر مسیر کاربران بر اساس قابلیت ها و سطح کاربری

  Specific Levels زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که کاربران براساس سطح و قابلیت‌هایی بعد از ورود، به صفحه مورد نظر هدایت شوند. برای این منظور ابتدا از فیلد اول، قابلیت موردنظر خود را وارد کنید و پس‌ازآن نیز URL مربوط به صفحه مبدأ و مقصد را جایگذاری کنید.

  تغییر مسیر کاربران دیگر…

  چنانچه تمایل دشاته باشید که همه کاربران سایت بدون در نظر گرفتن نقش کاربری، به یک صفحه خاص هدایت شوند باید از گزینه All other user استفاده کنید. برای این کار فقط بایستی آدرس های مورد نظر برای ریدایرکت کاربران پس از ورود و خروج را وارد کنید.

  تغییر مسیر کاربر بعد از ورود یا ثبت نام در وردپرس

  تغییر مسیر کاربر بعد از ثبت نام در وردپرس

  با استفاده از قسمت post-registration می توانید تعیین کنید که کاربر پس از عضویت در سایت به یک صفحه خاص مورد نظر شما ریدایرکت شود.

  نظر خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  داستان شکل گیری وبلینو تیم به ابتدای دهه 90 شمسی بازمیگردد. وبلینو تیم در آن زمان تحت عنوان گروه نرم افزاری وبلینو با ارائه خدمات توسعه نرم افزار های سازمانی توانست نرم افزار های ارزنده ای در حوزه های اداری پدید آورد. فضای کسب و کار آنلاین و تجاربی که در برنامه نویسی نرم افزار اندوختیم باعث شد که پس از متی در حوزه طراحی وبسایت و وب اپلیکیشن فعالیت خود را ادامه دهیم.

  اطلاعات تماس با وبلینو

  تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به وبلینو می باشد.